pondelok 1. júna 2015

Náramok Surge od Firmy Fitbit je čiastočne GPS, čiastočne chytré hodinky a čiastočne merač aktivity. Okrem zobrazovania hodín zobrazuje prichádzajúce sms správy, hovory a vďaka zabudovanému monitoru tepu počas celého dňa meria srdečnú aktivitu. Náramok Fitbit Surge nie je úplne dokonalý a merania majú isté odchýlky. Cena je dosť vysoká, ale aj tak sa náramok teší veľkej obľube.

Dizajn a displej

Náramok je dosť veľký, čo je problém mnohých podobných zariadení so zabudovaným GPS. Náramok Surge sa dá zakúpiť s remienkom o troch veľkostiach: najkratší (14-17 cm), dlhší (16-20 cm), najdlhší (20-23 cm). Nevýhodou je, že remienok sa nedá vymeniť. Na výber sú tri farebné prevedenia náramku: červený, modrý a čierny. Dotykový displej má uhlopriečku o veľkosti 3,2 cm a narozdiel od náramkov Fitbit Charge a Charge HR netreba na jeho rozsvietenie stlačiť tlačidlo ani na displej ťukať, ale je rozsvietený nonstop. Pri športe teda môžete kontrolovať čas, tep a iné ukazovatele len pozretím na displej. Na priamom slnku je čitateľnosť displeja zhoršená, ale inak je to bez problémov. V noci je možné zapnúť podsvietenie displeja. Odozva displeja je slušná aj so spotenými prstami pri športe.

Meranie aktivity

Pomocou náramku si zmeriate počet krokov, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie, počet poschodí a tep srdca (počet úderov za minútu). Na druhej strane displeja je štvorček a pri ňom sú dve blikajúce zelené svetlá, čo je optický senzor srdečného tepu. Svetlo senzora osvetľuje cievy a zisťuje frekvenciu pumpovania krvi. Senzor srdečného tepu je zapnutý neustále a ak chcete, dá sa vypnúť v nastaveniach v menu. Spánok sa sleduje automaticky a netreba nič aktivovať. Namerané hodnoty spánku sa nedajú pozrieť priamo na displeji náramku, ale je potrebné stiahnuť aplikáciu do mobile alebo pozrieť údaje na Fitbit webstránke. Tam si pozriete údaje o dĺžke spánku, koľkokrát ste sa v noci zobudili a ako dlho ste spali tvrdým spánkom bez pohybu.

Náramok Surge je odolný voči potu a striekajúcej vode a môžete ho nosiť aj pri športovaní v daždivom počasí. Náramok by mal zniesť 5 ATM čo je dostatočné pri sprchovaní, ale výrobca neodporúča nosiť náramok pri sprchovaní.Výhody hodiniek Fitbit Surge:
  1. stále zapnutý displej
  2. GPS
  3. monitor srdečného tepu
  4. vibračné zariadenie
  5. automatické sledovanie spánku

Nevýhody hodiniek Fitbit Surge:
  1. cena
  2. otázna presnosť monitora srdečného tepu
  3. monitor srdečného tepu
  4. notifikácie sú limitované len na sms správy a hovory na mobil
  5. zvláštny dizajn

Video


Špecifikácia hodiniek Fitbit Surge:

 Procesor  ------
 Pamäť  Zaznamenáva posledných 7 dní aktivity minútu po minúte a posledných 30 dní denných aktivít
 Operačný systém  -------
 Prenos dát  Bluetooth® 4.0
 Rozmery  šírka 34 mm x dĺžka malého náramku 140-160 mm
dĺžka veľkého náramku 160-198 mm
 Hmotnosť  32 g
 Materiál  remienok z pružného a odolného elastoméru a spona z chirurgickej ocele
 Displej  dotykový monochromatický LED rozmery 20,88 x 24,36 mm
 Uhlopriečka  1,25 palca (31,75 mm)
 Fotoaparát  neobsahujú
 Kamera  neobsahujú
 Mikrofón  neobsahujú
 Reproduktor  neobsahujú
 Vibračné  obsahujú
 Batéria  Lítium polymér; výdrž max. 1 týždeň; nabíjanie 1-2 hodiny
 Nabíjanie  cez micro USB 
 Senzory  GPS, monitor srdcového tepu, akcelerometer, krokomer, výškomer, senzor okolitého svetla
 Cena  od 230€

Kategória

0 komentárov