sobota 3. marca 2018

Samsung Gear S3 Frontier
Posledné, čo by spoločnosť Samsung chcela je zaostať rýchlo rastúcom trhu smartwatch. Tentoraz vyrazila do boja so silnou zbraňou, ktorou sú chytré hodinky Samsung Gear S3. Oproti predchodcovi Gear 2 sú Gear 3 o niečo väčšie a chytrejšie. Hodinky ovláda operačný systém Tizen, na ktorý nie je tak veľa aplikácií ako napríklad na operačný systém Android Wear, čo je menšia nevýhoda oproti konkurenčným hodinkám bežiacim na Android Wear (napríklad Huawei Watch 2, LG Watch Sport, Fitbit Ionic). Hodinky zaujmú robustným dizajnom, ktorý však nepadne na  každé zápästie. V sebe ukrývajú silnú výbavu súčasťou ktorej je napríklad GPS, 4 GB úložisko, monitor srdcovej frekvencie. Na výber je elegantné prevedenie Classic a športová verzia Frontier. Automatické sledovanie fyzickej aktivity nemusí byť po chuti každému, takisto cena vyše 300€ je pre väčšinu z nás privysoká.

Batéria a nabíjanie

Samsung použil batériu s kapacitou 380 mAh a výrobca deklaruje výdrž batérie na jedno nabitie až 4 dni. Nabíjanie je rýchle a prebieha v plastovom doku


Dizajn, váha, displej

Hodinky sú na prvý a tiež na druhý pohľad dosť mohutné. Na ruke budú najlepšie sedieť ľuďom so silnejším zápästím. Hodinky v prevedení Classic síce vážia len 59 gramov, na ruke to je však cítiť. Na porovnanie predchodca Gear S2 vážil 42 gramov. Na hodinkách je vidno precízne prevedenie a kvalitné materiály. Remienky sú 22 mm široké, sú vymeniteľné a v prevedení Frontier sú dodávané sú so silikónovým remienkom. V prevedení Classic je dodávaný kožený remienok, ktorý je zo začiatku trocha tuhý, ale po chvíľke nosenia sa prispôsobí. Ak sa rozhodnete pre iný remienok, priamo od Samsungu je na výber niekoľko farieb. Dizajnér Arik Levy vytvoril pre hodinky Gear 3 niekoľko zaujímavých dizajnov remienkov a ciferníkov.

Okrúhly displej je lemovaný kovovou otočnou lunetou a má uhlopriečku 1,3 palca (cca 3,3 cm). Na prvý pohľad sú hodinky na nerozoznanie od klasických ručičkových hodiniek, avšak po ťuknutí na dotykový displej bude každému jasné aké to sú hodinky. Na veľký kruhový displej je radosť pozerať a je azda najkrajší na trhu. Rozlíšenie Super AMOLED displeja 360x360 pixelov je veľmi jemné. Displej hodiniek má funkciu Always On, čo znamená, že je akoby stále čiastočne rozsvietený a neustále zobrazuje čas. Rovnakú technológiu používajú aj smartfóny Galaxy S8. Na výber je množstvo rôznych ciferníkov displeja, hodinky môžu vyzerať ako digitálky alebo ako ručičkové. Cestovateľov poteší možnosť zobrazenie dvoch ciferníkov z rôznych časových pásiem. Môžete tak mať naraz zobrazený čas v Bratislave a v New Yorku.

Otočná luneta okolo displeja slúži ako hlavný prepínač medzi jednotlivými obrazovkami hodiniek, na listovanie a vyberanie aplikácií. Keď si na tento spôsob zvyknete, nebudete chcieť iné hodinky:) Je vidno, ze si v Samsungu dali záležať na tomto dizajnovo-ovládacom prvku. Potvrdenie voľby je však možné len ťuknutím na displej.
Ďaľšou možnosťou ovládania hodiniek sú dve bočné tlačítka a ovládanie priamo dotykom displeja. Jedno z dvoch tlačidiel slúži na zobrazenie úvodnej obrazovky a vaších aplikácií. Druhé tlačidlo slúži ako voľba späť. Chvíľku to môže trvať, než si na funkcie jednotlivých tlačídiel zvyknete, ale potom to už bude samozrejmosť.
Hodinky majú IP68 certifikáciu a sú úplne prachotesné a vodeodolné a znesú aj trvalé ponorenie, môžete sa v nich bez problémov kúpať.


Kompatibilita

Chytré hodinky Samsung Gear S3 sú samozrejme kompatibilné so smartfónmi Samsung, ale nemajú problém spárovať sa aj s inými smartfónmi na operačnom systéme Android od verzie 4.4 s podmienkou, že telefón má aspoň 1,5 GB pamäte RAM. AK sa pýtate, či by sa tieto našlapané hodinky nedali spárovať aj s iPhonmi, tak odpoveď by vás mohla potešiť. Teda ak vlastníte iPhone 5 či vyšší s operačným systémom aspoň iOS 9. Pre takéto iPhony je možné chytré hodinky Samsung Gear S3 spárovať. Keď ste ochotný dať za tieto hodinky toľké peniaze, predpokladáme, že budete mať aj mobil vyššej triedy, teda so spárovaním nebudete mať problém. Upozorňujeme však, že pre iné ako Samsung telefóny budete musieť nainštalovať niekoľko Samsung aplikácií.
Hodinky Samsung Gear S3 na ruke
Samsung Gear S3 na ruke zboku
Funkcie

Na zadnej strane tela hodiniek je zabudovaný monitor frekvencia srdca, čo sa hodí nielen pri športe, ale aj v kľudovom stave. S hodinkami sa dá vďaka zabudovanému reproduktoru a mikrofónu telefonovať.

Parádne hodinky od renomovaného výrobcu, ktoré poskytujú všetko, čo by ste mali od chytrých hodiniek čakať ako kvalitný displej, vodotesnosť, stále zobrazovanie času, meranie fyzickej aktivity, vodotesnosť, monitor srdcovej frekvencie, NFC a výškomer.
Monitor srdcového tepu

Výhody hodiniek Samsung Gear S3 Frontier SM-R760:
  1. Veľmi dobrá odolnosť a vhodnosť na aktivity v prírode
  2. Stále zapnutý displej
  3. Intuitívne rozhranie
  4. Zabudované GPS
  5. Rýchle reakcie a výkonnosť


Nevýhody hodiniek Samsung Gear S3 Frontier SM-R760:
  1. Cena!!!
  2. Príliš veľké na útle zápästie
  3. Možnosť ukladania pesničiek zo Spotify a ich počúvania bez pripojenia k telefónu

Promo video

Špecifikácia hodiniek Samsung Gear S3 Frontier SM-R760:

 Procesor  Exynos 7270, Dual 1.0 GHz
 Pamäť  RAM 768 MB; vnútorná pamäť 4 GB
 OS  Tizen
 Prenos dát  Bluetooth® 4.2; Wi-Fi b/g/n; NFC
 Rozmery  49 x 46 x 12,9mm
 Váha  Classic 59 | Frontier 63 gramov (bez remienku)
 Materiál  nerezová oceľ, silikónový|kožený remienok
 Displej  farebný Super AMOLED
 Uhlopriečka  1,3 palca (33 mm)
 Rozlíšenie  360 x 360 px
 Fotoaparát  neobsahujú
 Kamera  neobsahujú
 Mikrofón  obsahujú
 Reproduktor  obsahujú
 Vibračné  obsahujú
 Batéria  380mAh, výdrž do 4 dní
 Nabíjanie  Bezdrôtové; plné nabitie za približne 2 hodiny
 Senzory  monitor srdcovej frekvencie, akcelerometer, gyroskop, GPS, barometer, okolitého svetla
 Cena  300 EUR

0 komentárov