streda 20. augusta 2014

Foto: www.flickr.com | Mauricio Pesce
Hodinky Gear Live sú piate chytré hodinky od firmy Samsung, ktoré boli vydané za 9 mesiacov po prvých chytrých hodinkách od tejto firmy. Hodinky Gear Live sú kompatibilné s inými Adroid smartfónmi a fungujú aj na novom operačnom systéme od firmy Google, ktorý nazvali trefne Android Wear. Android Wear bol vyvinutý práve pre chytré hodinky a iné podobné zariadenia, ktoré v súčasnosti zažívajú veľký rozmach. S hodinkami Gear Live môžete písať správy, poznámky, posielať email, zistiť si trasu na mape, ukladať si progres fyzickej aktivity a iné. Vďaka aplikáciám, ktoré sú k dispozícii na stiahnutie sa funkcionalita hodiniek podstatne zlepší.


Hodinky Gear Live majú podobný dizajn ako ich predchodcovia. Gear Live sú hybridom troch hodiniek. Telo je kovové ako majú hodinky Gear 2, nemajú kameru ako Gear 2 Neo a majú remienok so zapínaním ako športové hodinky Gear Fit. Majú jedno tlačítko na boku na zapnutie či vypnutie displeja a na aktivovanie služby Google Voice. Škoda, že do hodiniek Gear Live nevpratali reproduktor, ale našťastie dali aspoň mikrofón. Na zadnej strane je senzor na monitorovanie srdcového tepu.

Narozdiel od plastových smartfónov použili na výrobu hodiniek kvalitný kov. Remienky sú meniteľné, čo je ďalšia zmena oproti prvému modelu. Výrobca odstránil viditeľné skrutky z hornej časti hodiniek, ktoré boli u prvého modelu, čím sa zlepšil ich výzor. Hodinky sú ľahké a na ruke ich takmer necítiť. Na tele hodiniek je len jedno tlačidlo. Displej je veľmi dobre čitateľný na priamom slnku. Vynikajúci je návrhár obrazovky, vďaka čomu si môžete prispôsobiť pozadie podľa svojich predstáv. Môžete si tiež nastaviť rôzne štýly hodiniek; výber sú tri druhy ručičkových a digitálne.

Hodinky môžete nosiť aj v daždi a v sprche vďaka vodeodolnosti. Pri plávaní však odporúčame hodinky odložiť bokom. Sú tiež odolné voči prachu. Displej hodiniek má rozlíšenie 320x320 pixelov a na priamom slnku je dosť zle čitateľný (aj pri nastaveom maximálnom jase). Displej sa rozsvieti ak naň ťuknete alebo ak hodinkami pohnete.

Výkonnosť hodiniek je slušná vďaka 1,2 Ghz procesoru a 512 MB RAM pamäte. Na ukladanie slúži 4 GB pamäť, ktorá bude najviac využívaná na ukladanie notifikácií zo smartfónu.

Pomocou hodiniek Gear Live budete viac motivovaní športovať. Gear Live obsahujú krokomer, môžete si nastaviť koľko krokov denne chcete urobiť a hodinky monitorujú progres. Vďaka monitoru srdcového tepu viete váš aktuálny tep pri fyzickej aktivite. Aplikácia S Health zabezpečí sledovanie nastavených cieľov, prejdenú vzdialenosť, rýchlosť, spálené kalórie a trvanie fyzickej aktivity. Batéria má kapacitu 300 mAh čo stačí približne na dva dni prevádzky hodiniek. Pokiaľ však na displej ťukáte často, budete musieť hodinky nabíjať každý večer. Hodinky chytrých hodiniek sú azda ich najslabším článkom, na ktorý sa budú musieť výrobcovia zamerať. Operačný systém Android Wear automaticky stmaví displej po niekoľkých sekundách, čím sa predĺži výdrž batérie. Batéria sa nabíja napojením cez Micro USB kábel. Počas nabíjania sa hodinky zahrejú, čo je normálny jav. Avšak ak sú hodinky príliš horúce na dotyk, odpojte nabíjačku.Samsung Gear 2 sú hodinky, v ktorých je vidieť pokrok vo vývoji, ale stále je čo vylepšovať. Budeme sa tešiť na ďalšie chytré hodinky od firmy Samsung, o ktorých vás samozrejme budeme informovať. Na chytré hodinky sa zvyká pomerne rýchlo a sú to užitočným pomocníkom.

Cena: 199 EUR

Výhody hodiniek Samsung Gear Live:
  1. Hodinky Gear Live sú vodeodolné a prachuvzdorné (certifikát IP67)
  2. Kovové telo hodiniek
  3. Kompatibilita s väčšinou smartfónov na Androide od verzie 4.3
  4. Operačný systém Android Wear


Nevýhody hodiniek Samsung Gear Live:
  1. Chýbajúci fotoaparát a reproduktor
  2. Výdrž batérie je len 2 dni
  3. Remienok hodiniek sa zapína ťažko


Špecifikácia hodiniek Samsung Gear Live:

 Procesor  1.2 GHz
 Pamäť  512 MB RAM; 4 GB interná pamäť
 Operačný systém  Android Wear
 Prenos dát  Bluetooth® v4.0 LE
 Hmotnosť  59 gramov
 Rozmery  37,9 x 56,4 x 8,9 mm
 Displej  dotykový Super AMOLED
 Uhlopriečka  1,63 palca (41 mm)
 Rozlíšenie  320 x 320 pixelov
 Fotoaparát  neobsahuje
 Kamera  neobsahuje
 Batéria  Li-Ion 300 mAh, výdrž: pri bežnom používaní 1 - 2 dni

0 komentárov