utorok 9. júla 2019

Zdroj foto: letsgodigital.org

Americký gigant IBM si 11. júna 2019 dala patentovať zaujímavé smart hodinky, ktoré majú zmeniť trh chytrých hodiniek. Keďže sa potreby ľudí menia , menia sa aj nároky na nositeľné zariadenia, ktoré budú v budúcnosti naším neodmysliteľným spoločníkom. Ľudia z IBM vymysleli zaujímavý koncept chytrých hodiniek s obdĺžnikovým displejom, ktorý sa dá niekoľkonásobne zväčšiť vysunutím prídavných displejov. Displej sa dá zväčšiť nielen štvornásobne ale až 8-násobne! Zväčšením sa hodinky zmenia na menší tablet, vďaka čomu bude práca na hodinkách pohodlnejšia.
Patent popisuje detaily o tom, ako by jednotlivé displeje mali komunikovať medzi sebou a ako by mali aplikácie fungovať na pripojených displejoch. Nápad firmy IBM má niečo do seba a ich riešenie je naozaj prevratné. Chytré hodinky by tak už neboli len druhým obmedzeným displejom smartfónov, ale plnohodnotný nástroj, ktorý by mohol smartfónom konkurovať.
IBM predstavila nápad, ale technológia potrebná na realizáciu zatiaľ neexistuje, ale ako to u veľkých hráčov býva, od nápadu k realizácii je len krôčik a veríme, že sa to firme IBM čoskoro podarí zrealizovať.
Kategória

0 komentárov