piatok 18. septembra 2020

Fitbit Corona

Podľa zistení zo štúdie spoločnosti Fitbit, sú ich najnovšie chytré hodinky schopné detekovať COVID-19 u ľudí ešte predtým, ako začnú pociťovať príznaky. Je to však len prvotná štúdia, ktorú musia preskúmať odborníci.

Hodinky Fitbit merajú fyziologické príznaky spojené s ochorením COVID-19 a namerané hodnoty používa Fitbit pre algoritmus, ktorý by bol schopný zistiť ochorenie COVID-19

Štúdia spoločnosti Fitbit prebieha od mája 2020 zhromažďuje údaje z náramkov Fitbit nameraných u účastníkov vrátane dychovej frekvencie, pokojového srdcového rytmu a variability srdcového rytmu. Do výskumu sa zapojilo vyše 100 tisíc používateľov zariadení Fitbit a vyše 1000 bolo pozitívnych na COVID-19.

Zistenie ranných príznakov nákazy koronavírusom je dôležité, pretože ľudia môžu prenášať vírus skôr ako zbadajú na sebe príznaky ochorenia, prípadne aj keď nemajú žiadne príznaky. 

Vedci zistili, že u ľudí, ktorí hlásili príznaky COVID-19 sa v mnohých prípadoch znížila variabilita srdcovej frekvencie, zvýšila sa pokojová srdcová frekvencia a dychová frekvencia. Fitbit vďaka nameraným údajom uvádza, že ich nositeľné zariadenia dokážu so 70% špecifickosťou detekovať takmer 50% prípadov COVID-19 deň predtým, ako účastníci nahlásili príznaky. Vedci tiež skúmali príznaky účastníkov a trvanie ich ochorenia.

Účastníci štúdie najčastejšie hlásili nasledovné príznaky:

  1. únava (72% účastníkov s COVID-19)
  2. bolesti hlavy (65%)
  3. bolesti tela (63%)
  4. pokles chuti a vône (60%)
  5. kašeľ (59%)
  6. horúčka (55%)

Viac informácií si viete prečítať na blogu firmy Fitbit

Kategória
Toto je najaktuálnejší článok.
Staršie príspevky

0 komentárov