nedeľa 11. mája 2014


Prvý náramok od švajčiarskej firmy Garmin s menom VívoFit je fitness tracker, s ktorým obohatili trh s nositeľnými zariadeniami. Garmin sa zameriava najmä na výrobu navigácií, ale asi sa chce skúsiť presadiť aj na trhu nositeľných zariadení. Podľa nášho názoru im tento vstup vyšiel. Garmin VívoFit je ľahučký náramok odolný voči vode s výbornou výdržou batérie.

Dizajn

Dizajn náramku je skôr športový a vyzerá dosť lacno. Keďže to však nie je náramok určený na spoločenské akcie, ale na športovanie, tak sa to dá pochopiť. Trocha sa nám podobá na náramok Fitbit Flex. Pri športovaní však oceníte gumový materiál náramku a tiež jeho ľahkosť (váži len 25,5 gramu). Upínanie náramku na zápästí je vymyslené zaujímavo a náramok na ruke drží dobre. V balení nájdete dva druhy remienkov kratší (120-175mm) and dlhší (152-210mm). Kúpiť sa dajú náramky rôznych farieb. Displej náramku je jednoduchý LCD displej, ktorý je stale zapnutý. Nevýhodou je chýbajúce podsvietenie displeja. Kvôli predĺženiu výdrže batérie sa výrobca rozhodol neinštalovať možnosť podsvietenia, čo môže byť v tme dosť problém. Najmä ľudia, ktorí športujú aj podvečer či ak si chcete nastaviť sledovanie spánku bez zažínania svetla. Na boku displeja je jedno tlačítko na prepínanie času, dátumu, počtu urobených krokov, počtu chýbajúcich krokov k splneniu cieľa, celkovej vzdialenosti a spálených kalórií. Podržaním tlačidla sa zapne spiaci mód, synchronizácia alebo spárovanie s mobilom. V balení je aj USB ANT Stick, ktorý slúži na prenos dát do PC alebo smartfónu, ktorý nemá Bluetooth 4.0.

Batéria

Výdrž batérie nositeľných zariadení je ich Achilovou pätou a zväčša hodinky či náramky, ktoré vedia niečo viac ako len ukazovať čas vydržia na jedno nabitie len pár dní. VívoFit je iný a batéria vydrží na jedno nabitie vyše roka. Batérie nie sú nabíjateľné a po vybití ich treba vymeniť. O pohon náramku sa starajú dve batérie typu CR 1632.

Meranie aktivity

Výhodou oproti väčšine náramkov od konkurencie je vodeodolnosť a náramok si nemusíte dávať dole ani keď sa sprchujete či plávate. Je vodeodolný do 50 metrov. Náramok neobsahuje senzor srdečného tepu, ale dá sa dokúpiť a spárovať s náramkom. Motivačné je nastavenie cieľov, napríklad počet krokov, ktoré máte za deň urobiť. Náramok Garmin VívoFit vám na základe nameraných hodnôt prepočítava cieľ, koľko krokov treba urobiť. Ak urobíte za deň viac krokov, ako náramok nastavil, na druhý deň budete mať cieľ vyšší a naopak. Na displeji je tenký červený prúžok, ktorý sa každých 15 minút zväčšuje pokiaľ nevykonávate aktivitu. Ak sa postavíte a prejdete pár krokov, červený prúžok sa stratí. Ak je však prúžok celý, dá sa ľahko ignorovať, pretože náramok vás nemá ako vyzvať k aktivite, pretože neobsahuje vibračné zariadenie ani reproduktor.

Kompatibilita

Náramok Garmin VívoFit je kompatibilný s operačným systémom Android od verzie 4.0 a iOS 7 a vyššie.

Garmin Connect

Ako sme už spomenuli, náramok sa s mobilom spáruje po podržaní tlačidla na tele náramku a nastavením režimu Pair.  Páruje sa cez Bluetooth alebo ANT+. Do mobile či PC je potrebné nahrať aplikáciu Garmin Connect, ktorá je zadarmo dostupná v obchode Google Play. V Garmin Connect sa dá vyzývať iných používateľov a súperiť s nimi, kto urobí viac krokov počas určitého obdobia. Na sledovanie pohybu slúži akcelerometer, vďaka čomu sa dá sledovať počet krokov. Namerané hodnoty si môžete pozrieť aj na stránke connect.garmin.com, kde je prehľadne spracované všetko čo náramok nameral. Niekomu môže chýbať GPS alebo výškomer. Na zaznamenanie spánku treba podržať tlačidlo a zvoliť režim Sleep.
Ak sa zamýšľate nad tým, či si kúpiť náramok Garmin VívoFit, tak zvážte na aký účel ho potrebujete. Ak radi športujete vonku za každého počasia a stačí vám základné meranie fyzickej aktivity, náramok pre vás bude vhodný. Ak chcete niečo sofistikovanejšie a nezáleží vám na cene produktu, odporúčame pozrieť sa po niečom inom.

Náramok Garmin VívoFit dokáže sledovať nasledovné aktivity:
 • počet prejdených krokov
 • prejdenú vzdialenosť
 • spálené kalórie
 • kvalitu spánku
 • tep srdcaVýhody náramku Garmin Vívofit:
 1. Vodeodolnosť do 50 metrov
 2. Dobrá životnosť batérie (vyše roka)
 3. Známy švajčiarsky výrobca

Nevýhody náramku Garmin VívoFit:
 1. Displej nemá podsvietenie
 2. Neobsahuje výškomer
 3. Neobsahuje vibračné zariadenie
 4. Synchronizácia s mobilom niekedy nefunguje správneŠpecifikácia náramku Garmin VívoFit:

 Procesor  -------
 Pamäť  -------
 Operačný systém  -------
 Prenos dát  Bluetooth 4.0
 Rozmery  šírka 21 x hrúbka 10,5
 dĺžka náramku: krátky 120-175 mm; dlhý 152-210 mm
 Váha  25,5 gramu
 Materiál  silikónový alebo kožený remienok
 Displej  monochromatický LED
 Fotoaparát  neobsahuje
 Kamera  neobsahuje
 Mikrofón  obsahuje
 Reproduktor  obsahuje
 Vibračná signalizácia  obsahuje
 Batéria  2 batérie typu CR1632; výdrž približne 1 rok
 Senzory  monitor srdcového tepu, krokomer, akcelerometer, monitor spánku
 Cena  Od 127 Eur


Foto: www.flickr.com | Health Gauge

0 komentárov