štvrtok 11. septembra 2014


Je to už pár hodín, čo firma Apple predstavila inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré budú v predaji začiatkom roka 2015. Konečne sme mohli zhliadnuť záhadné hodinky, o ktorých sa šírilo toľko mýtov. Ľudia predpokladali, že hodinky sa budú volať iWatch podľa vzoru iPhone, iPod, iPad, ale nakoniec je ich názov len Watch. Asi nikoho neprekvapí, že pre využitie plnej funkcionality hodiniek je potrebný iPhone. 

Prvé hodinky od Applu prichádzajú v troch vyhotoveniach: 
  • Watch – Klasický štýl v nerezovom prevedení so zafírovým sklíčkom
  • Watch Sport – Športové prevedenie s hliníkovým telom; ľahké a odolné
  • Watch Edition – luxusné vyhotovenie s telom z 18 karátového žltého alebo ružového zlataNa výber je 6 rôznych druhov vymeniteľných remienkov. Zvláštnosťou je Retina displej, ktorý reaguje na silu dotyku prstom, vďaka čomu máte viacej funkcionality priamo vo vašich prstoch. Zväčšovanie nefunguje ako na smartfónoch, ale pomocou tzv. digitálnej korunky na boku hodiniek. Otáčaním tejto korunky zväčšujete obrázky či mapy (áno hodinky dokážu zobraziť mapy) alebo ním listujete. Stlačením korunky zobrazíte hlavné menu. Okrem dotykového ovládania je k dispozícii aj hlasová asistentka Siri, ktorú spustíte dlhým stlačením korunky. Zobrazenie hodín na displeji si môžete vybrať podľa vášho gusta od ručičkových hodín cez digitálky s vašou fotkou po Mickey Mousa ukazujúceho hodiny.

Hodinky majú množstvo fitness funkcií ako meranie pulzu, spálených kalórií a dokonca vám merajú ako dlho sedíte a za každé postavenie dostanete kredity. To je vynikajúce pri sedavom zamestnaní, lebo všetci dobre vieme, že príliš sedenia škodí. Tiež si môžete nastaviť koľko kalórií chcete denne spáliť alebo koľko minút denne chcete športovať. Hodinky Apple Watch potom odrátavajú zostávajúce kalórie či minúty a zapisujú do grafu, kde prehľadne vidíte koľko ste ktorý deň spálili kalórií alebo koľko ste sa hýbali. 

Apple Watch poskytujú novú formu komunikácie, kde môžete inému majiteľovi Apple Watch posielať obrázky, ktoré nakreslíte prstom priamo na displej hodiniek. Ťuknutím na displej je možné dať vedieť osobe zo zoznamu, že na ňu myslíte (ťuknutie zacíti zavibrovaním hodiniek). Stlačením displeja dvomi prstami môžete dokonca poslať váš tep srdca, ktorý zaznamenáva 4 senzorový snímač na zadnej strane hodiniek. 

Nabíjanie hodiniek je vymyslené zaujímavo a využíva princíp indukcie. Nabíjate ich totiž priložením magnetickej nabíjačky na zadnú stranu. Výrobca odporúča nabíjať hodinky denne.
A keďže sú Apple Watch v prvom rade hodinky, Apple sa pochválil tým, že budú zobrazovať čas s presnosťou 50 milisekúnd.

Apple Watch s iPhonom 6

Cena: 349 USD
Kategória

0 komentárov