nedeľa 27. novembra 2016

Spoločnosť Vector Watch zaujala na veľtrhu hodiniek a šperkov Baselworld, svojimi inteligentnými hodinkami, ktorými chce konkurovať hodinkám s Android Wear a Apple Watch. Po pozitívnych ohlasoch z veľtrhu sa tieto hodinky dostali v krátkom čase do predaja.

Dizajn

Hodinky Vector majú ikonický štýlový dizajn klasických hodiniek. Predávajú sa v dvoch verziách. S klasickým okrúhlym ciferníkom s priemerom 44 mm model LUNA a model MERIDIAN s obdĺžnikovým tvarom ciferníku s dĺžkou 40,5 mm. Zhotovenie je na vysokej úrovni a z kvalitných materiálov. Okrem výberu tvaru ciferníka si môžete vybrať materiál a farbu puzdra hodiniek, ako aj zhotovenie remienka. Na výber je čierne, strieborné a zlaté farebné prevedenie puzdra z kvalitnej nerezovej ocele. Dodávané remienky sú kovové v rôznych farebných prevedeniach alebo kvalitné kožené. Ak by sa vám však, ani jeden z dodávaných remienkov nepáčil, vďaka klasickému 22 mm úchytu si môžete remienok vymeniť za akýkoľvek iný. Po dizajnovej stránke ide o veľmi pekné kvalitné hodinky moderného vzhľadu.

Parametre

Keďže nejde o hodinky s dotykovým displejom, ale o monochromatický LCD displej, ktorý chráni tvrdené minerálne sklo, k ovládaniu hodiniek sa používa otáčacia korunka a dve tlačidlá. Informácie sa tak na hodinkách zobrazujú neustále. Absencia dotykového displeja je vyvážená dlhou výdržou batérie. Výrobca udáva výdrž na jedno nabitie až 30 dní. To však ešte nie je konečný verdikt o výdrži. Spoločnosť Vector v spolupráci so spoločnosťou SunPartners Technologies chcú vydrž predlžiť až na 60 dní a to vďaka vyžitiu okolitého svetla. Hodinky Vector majú akcelerometer, vibračný motorček a sú vode odolné do 50 m.

Funkcie

Kde kúpiť Vector Luna?
v e-shopoch
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Konektivita hodiniek s mobilným zariadením je zabezpečená za pomoci Bluetooth 4.0. Aplikácia Vector Watch je dostupná zadarmo pre Android 4.3 a vyšší a iOS 8.0 a vyšší. Aj keď prvé informácie uvádzali kompatibilitu aj s Windows phone, v súčasnej dobe táto možnosť nie je dostupná. Softwarové prostredie hodiniek zabezpečuje Vector Platforma, ktorá je v nepretržitom výskume a vývoji a určite sa dočkáme nových aktualizácii. Hodinky zrkadlia notifikácie vášho smartfónu a upozornia vás na zmeškané udalosti, ako sú hovory, SMS a emaily. Čo tieto hodinky monitorujú? Počet krokov, dĺžku prejdenej vzdialenosti, dĺžku aktivity a počet spálených kalórii. Nechýba im ani monitorovanie vášho spánku. Zobrazujú udalosti z kalendára a dokonca titulky správ z novín pomocou RSS Feedu. Okrem týchto funkcií samozrejme zobrazujú údaje klasických hodiniek. Cez aplikáciu si môžete zmeniť vzhľad ciferníka a dokonca prispôsobiť v ktorej časti na displeji sa aká informácia bude zobrazovať. Nechýba možnosť stiahnuť si aplikácie tretích strán, ktoré s hodinkami spolupracujú. Hodinky Vector disponujú aj podporou aplikácie IFTTT. Vývojári aplikácií majú možnosť pridávať pre hodinky ďalšie aplikácie.

Výhody hodiniek Vector Watch:
  1. Luxusný štýlový dizajn
  2. Kvalitné spracovanie a použité materiály
  3. Pribúdajúce aplikácie tretích strán
  4. Dlhá vydrž batérie na jedno nabitie

Nevýhody hodiniek Vector Watch:
  1. Zatiaľ nová platforma Vector

Hodinky Vector sú veľmi pekným produktom, ktorý v sebe spája klasické štýlové hodinky a inteligentné funkcie. Nerozptyľujú zbytočnými notifikáciami, ale upozornia vás na čo majú. Zobrazené udalosti si prezriete hneď na displeji, keď ho otočíte smerom k očiam. Je to systém, ako majú Apple Watch. Stačí vám tak jeden pohyb zápästím. Tieto zaujímavé hodinky by mohli osloviť najmä biznismenov a užívateľov, ktorí milujú klasický štýl ale nevzdávajú sa moderných technológii.
Cena týchto inteligentných hodiniek je v závislosti od verzie. Na našom trhu sa predáva Model LUNA od 280 € a model MERIDIAN v cene od 272 €. Promo video

Špecifikácia hodiniek Vector Luna:

 Procesor  --------
 Pamäť  --------
 Operačný systém  --------
 Prenos dát  Bluetooth® 4.2
 Rozmery  Priemer 44 mm; šírka remienka 22 mm
 Váha  --------
 Materiál  nerezové telo, kožený alebo nerezový remienok; minerálne sklíčko
 Displej  monochromatický LCD displej
 Uhlopriečka  --------
 Rozlíšenie  --------
 Fotoaparát  neobsahujú
 Kamera  neobsahujú
 Mikrofón  neobsahujú
 Reproduktor  neobsahujú
 Vibračné  obsahujú
 Batéria  výdrž do 30 dní
 Nabíjanie  USB kábel
 Senzory  akcelerometer
 Cena  od 280 eur

Kategória

0 komentárov